TEAM

Trenerzy klubu CrossFit Strong House

Bronisław Olenkowicz

Headcoach

Od dzieciństwa był aktywny fizycznie, próbował różnych dyscyplin, startował w zawodach, ale żaden sport nie pochłonął go całkowicie. Cały czas czegoś mu brakowało, nudziła go monotonia, szukał czegoś co nie ukierunkuje go na jeden rodzaj aktywności tylko da mu wszechstronną sprawność.

Z pasji do aktywności fizycznej wybrał kierunek studiów-ukończył studia magisterskie z wychowania fizycznego i dwie specjalizacje: gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna i trener tenisa ziemnego.

W międzyczasie w 2012 roku rozpoczęła się jego przygoda z Crossfitem i treningiem Kettlebell. Te dwa rodzaje aktywności pokochał od początku. Sporty te były wtedy mało popularne w Polsce a w Olsztynie jeszcze praktycznie nikt o nich nie słyszał. Pracując w fitness klubach jako trener szybko zaraził swoją pasją trenujące pod swoim okiem osoby i zaczął prowadzić takie treningi. Mając ogromną grupę sportowych zajawkowiczów za sobą kolejnym krokiem było otwarcie swojego klubu Fitmania Olsztyn w 2014 roku.

Ukończył szereg szkoleń i kursów m.in. jest Instruktorem Kettlebell Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness, instruktorem Kettlebell federacji Strong First i federacji RKC, Crossfit level 1 oraz trenerem dwuboju olimpijskiego.

Starty w zawodach CrossFit i Kettlebell zaczął w 2013 roku. W zawodach Kettlebell uzyskał trzykrotnie tytuł Mistrza Polski. W zawodach Crossfit systematycznie zdobywał kolejne miejsca na podiach zarówno w kraju jak i za granicą. Łącznie na zawodach Crossfit 25 razy zajął 1 miejsce, 9 razy drugie i 7 razy trzecie miejsce. W 2019 roku wziął udział w Mistrzostwach Świata CrossFit Games w USA a w tym roku w prestiżowych zawodach w Miami. W 2020 roku zdobył złoty medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów.

Bron nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym sporcie – nadal ma wiele ambitnych planów.

Od wielu lat, prowadzi szkolenia, prelekcje, z tematyki kettlebells, z metodyki nauczania CrossFit i dwuboju olimpijskiego, zajęcia dla studentów, kursy trenera personalnego.

W naszym klubie możecie trenować pod jego okiem na zajęciach dla początkujących-ON RAMP i na treningach kettlebell.

Motto:

“Szczęście jest tym, co dzieje się, gdy przygotowanie spotyka się z okazją”

Lidia Dąbrowska-Olenkowicz

Trener / Dietetyk

Z wykształcenia magister psychologii, ukończyła studia podyplomowe o specjalizacji trener umiejętności psychospołecznych oraz studia z psychodietetyki. Zdecydowanie najbliższą jej tematyką jest szeroko pojęte zdrowie człowieka zarówno pod kątem aktywności fizycznej, aspektów związanych z żywieniem i całym stylem życia. Stale rozwija się w zakresie dietetyki klinicznej, sportowej oraz psychodietetyki uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach m.in

 • 4 stopniowe Szkolenie- Dietetyka i Suplementacja
 • Od jelit do mózgu i z powrotem
 • Żywienie i suplementacja w sporcie
 • Psychodietetyka
 • Jelita sercem odporności organizmu
 • Dietoterapia w różnych jednostkach chorobowych


Jej ogromną pasją jest również aktywność fizyczna. Dawniej klasyczny trening siłowy, różne formy fitness, spinning, itp. później poznała Crossfit i treningi z odważnikami kettlebell. Wspólnie z naszym Head Coachem Bronisławem pokochali tą aktywność. Na początku trenowali z grupą znajomych, którym tak samo do gustu przypadł ten rodzaj aktywności a od 2014 prowadzą Fitmanię. Obecnie najbardziej lubi trening Kettlebell, regularnie praktykuje Jogę.

Jest trenerem personalnym, instruktorem Kettlebell Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness, ukończyła szereg szkoleń z zakresu treningu, m.in:

 • Trening z odważnikami Kettlebell metodą hardstyle
 • Mobilność i Stabilność w prewencji urazów
 • Szkolenie Strength Coach
 • Weightlifting


W naszym klubie prowadzi zajęcia Crossfit, Kettlebell i treningi personalne.

Motto:

“Trening jest umiejętnością dyscyplinowania twojego umysłu…”

Bruce Lee

Martyna Sokołowska

Trener

Jakub Andrzejczak

Trener

Człowiek który pasję do niesienia pomocy oraz sportu w pełni wykorzystuje w swojej pracy trenera oraz służby w Olsztyńskiej Straży Pożarnej

 

Przygodę ze sportem rozpoczął od Taekwondo olimpijskiego, które uprawiał przez 7 lat. Po zakończeniu kariery miłość do sportu zaprowadziła go na pierwsze zajęcia crossfit gdzie jak sam mówi może rozwijać się i budować wszystkie cechy motoryczne, a dźwiganie dużych ciężarów nie przeszkadza mu w pokonaniu dystansu olimpijskiego w triathlonie

 

 • posiadacz czarnego pasa Taekwondo olimpijskiego 
 • ukończył szkolenie z podnoszenia ciężarów – dwuboju olimpijskiego
 • odbył szkolenie kettlebell hardstyle

 

W naszym klubie prowadzi zajęcia: crossfit, kettlebell, weightlifting. 

Dodatkowo prowadzi klientów personalnych pod kątem treningu sylwetkowego, crossfitu i przygotowania motorycznego do testów sprawnościowych do służb mundurowych.

Ela Karłowicz

Trener

 • Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
 • Instruktor fitness nowoczesne formy gimnastyki
 • uczestniczka wielu szkoleń z zakresu planowania treningu oraz treningu funkcjonalnego min. Trec Functional Fitness- Core/ Stabilizacja, Szkolenie z Metodyki treningu || stopień, Trec Functional Fitness-barki.
 • Instruktor ćwiczeń dla kobiet w ciąży
 • Trener personalny


Pasjonatka treningu wytrzymałościowego i siłowego. Wymagająca dużo od siebie jak również od uczestników zajęć. Jej miłością od dziecka był taniec towarzyski. To dzięki niemu postanowiła związać swoją przyszłość ze sportem. Jej marzeniem od najmłodszych lat, była praca w szkole jako nauczyciel wychowania fizycznego, co skłoniło ją do wyboru studiów. Podczas studiów ukończyła 3 specjalizacje:

 • instruktor fitness
 • nauczyciel wychowania fizycznego
 • Instruktor ćwiczeń dla kobiet w ciąży


Dzięki poszukiwaniom odpowiedniej formy treningu dla siebie, trafiła na crossfit, który okazał się strzałem w dziesiątkę, ze względu na wszechstronność, zaangażowanie mięśniowe i wytrzymałościowe oraz zasady i założenia treningowe. 

Uwielbia pracę z ludźmi i zarażanie ich miłością do aktywności fizycznej. Razem z nią przezwyciężysz swoje słabości oraz naładujesz się pozytywną energią.

W Naszym klubie prowadzi zajęcia: WOD, CROSSFIT KIDS oraz treningi personalne.

Motto:

„Co zrobiłeś dziś, by być lepszym niż wczoraj”

Karolina Chudzicka

Trener

Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejną trenerkę z naszej damskiej reprezentacji Karolinę Chudzicką, wszystkim dobrze znaną jako – @kikaakikaa

 • Obecnie studentka III roku Wychowania Fizycznego na Olsztyńskiej Szkole Wyższej,
 • Uczestniczka szkoleń z podstaw podnoszenia ciężarów, podnoszenie ciężarów – dwubój olimpijski,
 • Uczestniczka warsztatów z Kettlebells Hardstyle – podstawy treningu,
 • Trener personalny i instruktor siłowni

 

Ze sportem związana jest od najmłodszych lat. W swoim życiu próbowała już wielu dyscyplin takich jak pływanie, tenis, siatkówka, piłka nożna, sporty walki.. ale nic tak bardzo jej nie wciągnęło jak Crossfit! Zakochana od pierwszego treningu w różnorodności, wszechstronności i oczywiście w atmosferze jaką daje grupa. Obecnie zawodniczka teamu Strong For Life Programming, aktywnie uczestniczy w obozach treningowych organizowanych przez Strong For Life Programming] i @onpointathletics. Na tegorocznych Crossfit Open udało jej się zakwalifikować do 10% w Europie i przejść dalej do ćwierćfinałów. W tym roku także planuje kolejne starty indywidualne oraz w niezniszczalnym teamie z @grzejnik0. Swoją energią, zapałem do pracy i miłością do Crossfitu stara się zarażać wszystkich, którzy trafiają pod jej skrzydła. Na treningach na pewno nie będziecie się nudzili, w przyjemny i bezpieczny sposób zadba o Waszą formę nie tylko na lato ale i na lata!

W naszym klubie prowadzi zajęcia WOD, Crossfit Skills – weightlifting oraz treningi personalne i w małych grupach.

Motto:

,,Wątpliwości zabiły więcej marzeń, niż jakiekolwiek porażki”!

Chcesz zacząć trenować z nami?

obserwuj nas w social mediach

Afiliowany klub crossfit