TEAM

Trenerzy klubu CrossFit Strong House

Bronisław Olenkowicz

Headcoach

Od dzieciństwa był aktywny fizycznie, próbował różnych dyscyplin, startował w zawodach, ale żaden sport nie pochłonął go całkowicie. Cały czas czegoś mu brakowało, nudziła go monotonia, szukał czegoś co nie ukierunkuje go na jeden rodzaj aktywności tylko da mu wszechstronną sprawność.

Z pasji do aktywności fizycznej wybrał kierunek studiów-ukończył studia magisterskie z wychowania fizycznego i dwie specjalizacje: gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna i trener tenisa ziemnego.

W międzyczasie w 2012 roku rozpoczęła się jego przygoda z Crossfitem i treningiem Kettlebell. Te dwa rodzaje aktywności pokochał od początku. Sporty te były wtedy mało popularne w Polsce a w Olsztynie jeszcze praktycznie nikt o nich nie słyszał. Pracując w fitness klubach jako trener szybko zaraził swoją pasją trenujące pod swoim okiem osoby i zaczął prowadzić takie treningi. Mając ogromną grupę sportowych zajawkowiczów za sobą kolejnym krokiem było otwarcie swojego klubu Fitmania Olsztyn w 2014 roku.

Ukończył szereg szkoleń i kursów m.in. jest Instruktorem Kettlebell Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness, instruktorem Kettlebell federacji Strong First i federacji RKC, Crossfit level 1 oraz trenerem dwuboju olimpijskiego.

Starty w zawodach CrossFit i Kettlebell zaczął w 2013 roku. W zawodach Kettlebell uzyskał trzykrotnie tytuł Mistrza Polski. W zawodach Crossfit systematycznie zdobywał kolejne miejsca na podiach zarówno w kraju jak i za granicą. Łącznie na zawodach Crossfit 25 razy zajął 1 miejsce, 9 razy drugie i 7 razy trzecie miejsce. W 2019 roku wziął udział w Mistrzostwach Świata CrossFit Games w USA a w tym roku w prestiżowych zawodach w Miami. W 2020 roku zdobył złoty medal w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów.

Bron nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym sporcie – nadal ma wiele ambitnych planów.

Od wielu lat, prowadzi szkolenia, prelekcje, z tematyki kettlebells, z metodyki nauczania CrossFit i dwuboju olimpijskiego, zajęcia dla studentów, kursy trenera personalnego.

W naszym klubie możecie trenować pod jego okiem na zajęciach dla początkujących-ON RAMP i na treningach kettlebell.

Motto:

“Szczęście jest tym, co dzieje się, gdy przygotowanie spotyka się z okazją”

Lidia Dąbrowska-Olenkowicz

Trener / Dietetyk

Z wykształcenia magister psychologii, ukończyła studia podyplomowe o specjalizacji trener umiejętności psychospołecznych oraz studia z psychodietetyki. Zdecydowanie najbliższą jej tematyką jest szeroko pojęte zdrowie człowieka zarówno pod kątem aktywności fizycznej, aspektów związanych z żywieniem i całym stylem życia. Stale rozwija się w zakresie dietetyki klinicznej, sportowej oraz psychodietetyki uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i konferencjach m.in

 • 4 stopniowe Szkolenie- Dietetyka i Suplementacja
 • Od jelit do mózgu i z powrotem
 • Żywienie i suplementacja w sporcie
 • Psychodietetyka
 • Jelita sercem odporności organizmu
 • Dietoterapia w różnych jednostkach chorobowych


Jej ogromną pasją jest również aktywność fizyczna. Dawniej klasyczny trening siłowy, różne formy fitness, spinning, itp. później poznała Crossfit i treningi z odważnikami kettlebell. Wspólnie z naszym Head Coachem Bronisławem pokochali tą aktywność. Na początku trenowali z grupą znajomych, którym tak samo do gustu przypadł ten rodzaj aktywności a od 2014 prowadzą Fitmanię. Obecnie najbardziej lubi trening Kettlebell, regularnie praktykuje Jogę.

Jest trenerem personalnym, instruktorem Kettlebell Polskiego Stowarzyszenia Kettlebell i Fitness, ukończyła szereg szkoleń z zakresu treningu, m.in:

 • Trening z odważnikami Kettlebell metodą hardstyle
 • Mobilność i Stabilność w prewencji urazów
 • Szkolenie Strength Coach
 • Weightlifting


W naszym klubie prowadzi zajęcia Crossfit, Kettlebell i treningi personalne.

Motto:

“Trening jest umiejętnością dyscyplinowania twojego umysłu…”

Bruce Lee

Karolina Chudzicka

Trener

Dzisiaj przedstawiamy Wam kolejną trenerkę z naszej damskiej reprezentacji Karolinę Chudzicką, wszystkim dobrze znaną jako – @kikaakikaa

 • Obecnie studentka III roku Wychowania Fizycznego na Olsztyńskiej Szkole Wyższej,
 • Uczestniczka szkoleń z podstaw podnoszenia ciężarów, podnoszenie ciężarów – dwubój olimpijski,
 • Uczestniczka warsztatów z Kettlebells Hardstyle – podstawy treningu,
 • Trener personalny i instruktor siłowni

 

Ze sportem związana jest od najmłodszych lat. W swoim życiu próbowała już wielu dyscyplin takich jak pływanie, tenis, siatkówka, piłka nożna, sporty walki.. ale nic tak bardzo jej nie wciągnęło jak Crossfit! Zakochana od pierwszego treningu w różnorodności, wszechstronności i oczywiście w atmosferze jaką daje grupa. Obecnie zawodniczka teamu Strong For Life Programming, aktywnie uczestniczy w obozach treningowych organizowanych przez Strong For Life Programming] i @onpointathletics. Na tegorocznych Crossfit Open udało jej się zakwalifikować do 10% w Europie i przejść dalej do ćwierćfinałów. W tym roku także planuje kolejne starty indywidualne oraz w niezniszczalnym teamie z @grzejnik0. Swoją energią, zapałem do pracy i miłością do Crossfitu stara się zarażać wszystkich, którzy trafiają pod jej skrzydła. Na treningach na pewno nie będziecie się nudzili, w przyjemny i bezpieczny sposób zadba o Waszą formę nie tylko na lato ale i na lata!

W naszym klubie prowadzi zajęcia WOD, Crossfit Skills – weightlifting oraz treningi personalne i w małych grupach.

Motto:

,,Wątpliwości zabiły więcej marzeń, niż jakiekolwiek porażki”!

Damian Małkowski

Trener

Od najmłodszych lat związany był ze sportem. W szkole podstawowej uprawiał siatkówkę, w gimnazjum i technikum piłkę nożną oraz trenował na siłowni. Wraz z ukończeniem studiów z wychowania fizycznego dojrzał do decyzji aby przekuć pasję i miłość do sportów siłowych w sposób na życie. 

Od momentu kiedy pierwszy raz przekroczył drzwi Crossfit Strong House zakochał się w Crossficie. Dąży do tego aby godnie reprezentować barwy Strong for life i spełnia się jako zawodnik.

Kwalifikacje:

– Studia licencjackie – wychowanie fizyczne

– Trener personalny

– Warsztaty z dwuboju olimpijskiego 

– Instruktor piłki siatkowej

– Instruktor pływania

Motto:

“Kiedyś się bałem i nie robiłem, dzisiaj się boję ale robię.”

Chcesz zacząć trenować z nami?

obserwuj nas w social mediach

Afiliowany klub crossfit